Valdresrådet er øverste organ i VNK, og består av ordførerne og opposisjonslederne i hver kommune samt representanter fra næringslivet og fylkeskommunen.
Målbare resultater
Vi må vise at vi oppnår resultater. Jeg kan bare finne et sted der årsmeldingen har nøkkeltall som viser hva vi har oppnådd. Vi trenger å spisse målsettingene våre, og måle at vi virkelig oppnår det som er viktig, sa Eivind Brenna (V), ordfører i Vestre Slidre.
Ordfører Helge Halvorsen (Ap) fra Nord-Aurdal mente at befolkningsutvikling er et godt mål på VNKs suksess.
Dersom folketallet i Valdres øker har vi lyktes. Går det nedover må vi legge om kursen, sa han. Og la til at folk flest neppe er så opptatt av kommunegrenser som politikerne.
Vi må gi folk det tilbudet og de tjenestene de trenger, innafor valdresregionen, sa Halvorsen.
Forankring
Kåre Helland (Sp), ordfører i Sør-Aurdal, sa at det er viktig at Valdres natur- og kulturpark er forankret blant politikere, næringslivsfolk og folk flest.
Vi må bli flinkere til å kommunisere at VNK er mer enn et markedsføringsorgan for reiselivet. VNK er et samarbeidsorgan og erstatter mye av det arbeidet som det gamle regionrådet gjorde, sa Helland.
Merkevarebygging
Visjonen for VNK er at i 2017 er Valdres natur-og kulturpark «ledende i Norge på regional merkevarebygging». Videre skal Valdres ha et «allsidig næringsliv med fokus på høy kompetanse».
Daglig leder Kjell Arne Berntsen understreket at VNK må bli oppfattet som en bygdeutviklingsaktør, og ikke et markedsføringsorgan.
Merkevaren er Valdres. VNK er en måte å organisere arbeidet på. Vi må løfte fram natur- og kulturparken, slik at konseptet blir kjent. Hvis det ikke blir flere kultur- og naturparker i Norge så har vi et problem, sa Eivind Brenna.
VNK ble stiftet i juni 2007, og samarbeidsavtalen som er inngått varer i 10 år. Årsmeldingen ble enstemmig vedtatt.
Regnskap 2008
VNK er er et spleiselag der kommunene, stat og fylke samt næringslivet bidrar. Regnskapet viste et resultat på minus 182.000 kroner. Det er 318.000 kroner bedre enn budsjett. VNK hadde nemlig budsjettert med et underskudd på en halv million kroner. Resultatet skyldtes underforbruk, fordi VNK ikke har kommet i gang med så mange prosjekt som planlagt. Budsjettet ble enstemmig vedtatt.


Den mannen der ble observert onanerende i bassenget på beitostølen helsesportsenter lørdag 04.02.2012, av meg. Det skal ikke være første gang heller. Ingen
Magisk musikkopplevelse