«Etter tidenes største overskudd i Opplysningen 1881 foreslår ledelsen og eierne å kvitte seg med den siste 1881-avdelingen i Nord-Norge (Sortland), med sine 77 faste ansatte. Opplysningen ønsker å oppbemanne de andre fem avdelingene med «fleksibel» arbeidskraft. Et ekstremt stort antall midlertidig ansatte skal bli større, 125 midlertidige i dag skal altså bli flere.
Opplyningen 1881 er Sortlands hjørnesteinsbedrift og en stor kvinnearbeidsplass, og en slik nedleggelse vil få katastrofale følger for hele Vesterålen. Støtt oss i kampen mot nedleggingen, og signer dette oppropet mot nedleggelsen av Opplysningen på Sortland».
139 personer har til nå skrevet under på oppropet.
Opprop.no tilbyr gratis vertskap for elektroniske underskriftslister. Det er ment som et demokratisk verktøy for enkeltpersoner og organisasjoner som ønsker å samle støtte for små og store kampsaker, heter det på nettstedet.

Nå skal jo kommunale byråkrater hente inn penger til flerbrukshall og barnehager gjenom hytteskatten som innføres. Da har man vel råd til begge deler anta
Ny barnehagestruktur