Fra Munkekroen til hotellet

Peter Næsstrøm, som driver Munkekroen i Aurdal, blir kjøkkensjef på Quality Hotel & Resort Fagernes.

- Det er med stor glede jeg kan informere om at Peter Næsstrøm har takket ja til å bli vår nye kjøkkensjef på hotellet fra januar 2010, sier administrerende direktør ved Quality Hotel & Resort Fagernes, Kjetil Vassdal.
 
Peter Næsstrøm driver i dag Munkekroen i Aurdal sammen med sin kone.

- En forandringens tid er også en forvandlingens tid. Min kone Maria og jeg opplever dette nye skritt som led i en naturlig utvikling av våre liv i Norge. Munkekroen kommer til at gjennomgå både navneskift og konseptskifte i det nye årene, men det er verken tale om stenging eller salg, sier Næsstrøm.

– Peter Næsstrøm er meget dyktig faglig sett, og Munkekroen har et veldig godt rykte i Valdres når det gjelder høy kvalitet på mat.

- Jeg er derfor meget glad for å ha fått Peter med på laget, og er overbevist om at han er rett person til å videreutvikle vårt kjøkken, også når det gjelder mer bruk av lokalproduserte råvarer, sier Kjetil Vassdal. Han legger til at det er en stor fordel at Peter er godt forankret lokalt, slik at hotellets kjøkken også får en ny leder som tenker langsiktig.

- Kontinuitet er et nøkkelord når kvalitet skal forankres, avslutter Vassdal.

- Quality Hotel Fagernes er et utrolig utsøkt hotell med noen helt vidunderlige, gastronomiske rammer. Jeg gleder meg som en unge til å starte i jobben, og opplever det som både spennende og morsomt å komme i gang med denne nye utfordring, sier kjøkkensjefen.

Nøkkelord: KulturMatNyheterNæringsutvikling

Ingen kommentarer til denne artikkelen

Skriv en kommentar:





For å komme videre må du akseptere vilkårene som gjelder for å skrive inn kommentarer.

Fra forsiden

Relaterte artikler

Mest lest


Møte om gymsalen i Aurdal

Ordførar Inger Torun Klosbøle i Nord-Aurdal har teke initiativ til eit møte der «Frikar» og represen…


Gjør stor suksess med nettbutikk

Ryfoss-jenta Marie Stokkebryn driver nettbutikken Crazyshop.no med stor suksess.


Telefonfeil i tunnelen kan koste dyrt

Nesten ingen bruker tunnelenes nødtelefon ved trafikkuhell. Dermed tar det lenger tid å få stengt av…

Nyheter Nord-Aurdal

@nodeName

Briskeby Café har opna att

Nye drivarar har overteke drifta av Briskeby Café på Fagernes. Nyopninga var onsdag føremiddag, og gjestene fann snøgt vegen inn.

 
Bildegalleri Ung i Valdres — «Footloose»

Ung i Valdres — «Footloose»

Valdres-ungdommen bød på en frisk og fargerik forestilling da «Footloose» sto på plakaten, som den tolvte Ung i Valdres-musikalen i rekken. Alle foto: Ingri Valen Egeland

Gallerier

Vis alle
Julegateåpning på Fagernes.
Julegateåpning på Fagernes (57 bilder)
Nyhende - Avslutning på Heggebø skule.
Nyhende - Avslutning på Heggebø skule (15 bilder)
Motorsykkelens dag Fagernes 2011.
Motorsykkelens dag Fagernes 2011 (11 bilder)
Fylkesmønstring UKM.
Fylkesmønstring UKM (18 bilder)

Siste fra andre tema

Nord-Aurdal

Nyopning: Bjørn Hovi og Vasana Meekhong har starta ny drift på Briskeby Café på Fagernes, som har vore stengt sidan før jul. FOTO: Tor Harald Skogheim

Briskeby Café har opna att

Nye drivarar har overteke drifta av Briskeby Café på Fagernes. Nyopninga var onsdag føremiddag, og gjestene fann snøgt vegen inn.

Sør-Aurdal

Dro av vegen: Vogntoget fra Romania havnet i grøfta på tørr asfalt. FOTO: Christoffer Rustebakke

Vogntog kjørte av vegen sør for Bagn

Tirsdag formiddag kjørte et vogntog av vegen cirka 4 kilometer sør for Bagn på E16. Etter det avisa Valdres ble fortalt var vogntoget fra Romania og sjåføren kom uskadd fra det.

Vestre Slidre

Tormod Ulven mottok pris fra fornyings- og administrasjonsminister Rigmor Aasrud.

Tormod Ulven fikk Coubertinprisen

Tormod Ulven fra Vestre Slidre er en ytterst talentfull ung mann. Det blir lagt merke til. Nå er han innehaver av Pierre de Coubertinprisen.

Øystre Slidre

Ready to go: Torgeir Dahle legger siste hånd på verket på Trollmobilen. FOTO: Trond Rogne

Klar for krusing

Trollrock gjør et aldri så lite markedsføringsstunt og har nå fått satt i stand sin helt egen Trollmobil, som de skal kjøre «land og strand» rundt med for å skape blest om rockefestivalen på Beitostølen.