SKADD: Huset på Ulnesøya er totalskadd i brannen som ble meldt klokka 11.33.

Totalskadd i brann

Et bolighus på Ulnesøya ble totalskadd i brann mandag formiddag.

Det var ingen folk i huset da brannen startet. Men en katt er meldt savnet.
– Meldingen kom inn til oss på 110 sentralen klokka 11.33, opplyser leder for sentralen på Gjøvik, Trond Brenden.

Forbipasserende så røyk
Beredskapsleder for Nord-Aurdal Brannvesen, Ivar Svensson opplyser at forbipasserende så det seg røykt ut av vinduer og ventiler og kontaktet brannvesenet. Da brannvesenet kom på stedet, var huset overtent.
– Vi driver ennå med slokkingsarbeide og vil fortsette med det ennå en stund. Huset er helt oppbrent innvendig og taket er rast ned. Vi klarte å fjerne bilen fra garasjen før brannen tok tak. Dette er en liten hvit enebolig på Ulnesøya med en liten garasje ved siden av. Det er for tidlig å si noe om årsaken til brannen. Når vi er ferdige, vil politiet foreta branntekniske undersøkelser på stedet, opplyser Ivar Svensson.

Nøkkelord: Nyheter

3 kommentarer til denne artikkelen

Under "Nyheter" i dag leser man om brann på Ulnesøya mandag formiddag. Hvilken mandag? Dato fremgår ikke. Har mistanke om at det var forrige mandag. 

K. Dahl - 29.01.2010 06:46

haha ja sant det hvor er datoen for noen idioter altså. dumt å glemme datoen da.!! "mandag kl 11.33 brant det ned et hus" hva med datoen:P haha 

halvor dalen - 08.02.2010 19:55

Ja, du sier noe der Halvor 

B - 09.02.2010 00:24

Fra forsiden

Mest lest


Mann funnet omkommet i Vang

Søndag ettermiddag ved 17-tida ble en mann funnet omkommet av politiet i Vang.


Se hvor mye tilskudd bøndene får

Lurer du på hvor mye tilskudd bøndene i din kommune får? Nå kan du søke i tilskuddslista og se hvem…


Beslagla hele 9 førerkort i Begnadalen

Fredag kveld hadde utrykningspolitiet ved E16 i Begnadalen en travel helgestart, for hele ni førerko…

Nyheter Nord-Aurdal

@nodeName

Trenger avlastningsfamilier

Nord-Aurdal kommunen etterlyser flere avlastningsfamilier til barn og ungdom.

 
Bildegalleri Kongeparet i Bagn

Kongeparet i Bagn

Kongeparet fikk blant annet se spelet om Vangen, med Gudbjørg Fønhus Stensrud som forteller, da de gjestet Bagn og Vangen onsdag formiddag. Alle foto: Marit Beate Kasin

Gallerier

Vis alle
Mottakelse på Nythun Høyfjellstue
Mottakelse på Nythun Høyfjellstue (25 bilder)
Kongebesøk Vaset
Kongebesøk Vaset (24 bilder)
Kongeparet på museet
Kongeparet på museet (27 bilder)
Kongebesøk ved Valdres Folkemuseum
Kongebesøk ved Valdres Folkemuseum (11 bilder)

Siste fra andre tema

Sør-Aurdal

F.v.:Catrine Hotvedt og Nils Harald Huset leder sine klasser, og Susanne K. Myhre er nr 2 i damekampen.

Valdriser i tet under NM Elg

Nils Harald Huset fra Hedalen leder NM til nå og samboer Catrine Hotvedt leder damekampen i NM Elg i Andebu.

Vestre Slidre

Sju Tine-meieri er alt vedtekne stengt dei neste åra, og minst ei handfull andre går ei usikker framtid i møte.

12 meierier kan bli lagt ned

Sju Tine-meieri er alt vedtekne stengt dei neste åra, og minst ei handfull andre går ei usikker framtid i møte, blant anna Fosheim i Valdres.

Øystre Slidre

For liten: Rogne barnehage må utvidast.

Vil ha Rogne, Tingvang og Beito barnehage

Øystre Slidre kommune har gjort ei utgreiing av framtidig barnehagestruktur, der dei går for tre kommunale barnehagar. Utgreiinga er lagt ut på høyring, med frist torsdag 19. august.

Vang

MANGE GRATULASJONER: – Jeg har fått mange gratulasjoner de siste dagene, og folk synes det er moro å ha fått en ny norgesmester i Valdres, sier Ole Kristian Fredriksen (18).  ARKIVFOTO: Vegard Storbråten Øye

Fersk norgesmester i torader

Ole Kristian Fredriksen (18) fra Ryfoss kom søndag hjem til Valdres som fersk norgesmester i torader for juniorer.