Slutt for 1881
Alt tyder på at styret i konsernet Opplysningen AS vedtar å legge ned avdelingen på Fagernes under styremøtet 11. februar.
– Det har ikke kommet fra noen nye opplysninger som gjør at vi endrer innstillingen til styret, sier kommunikasjonsdirektør i Opplysningen AS, Guri Wormdahl.
Blir nedlagt
Det siste møtet mellom Oppland fylkeskommune, ledelsen i 1881, tillitsvalgte og politikere ble holdt mandag på fylkeshuset på Lillehammer. Etter det avisa Valdres kjenner til gikk drøftingene mer på hva som skal skje etter at 1881 er nedlagt.
I protokollen heter det at lokalene stilles vederlagsfritt til disposisjon for ny virksomhet, det samme gjelder utstyret. En forutsetning er det at det ikke kommer inn konkurrerende virksomhet til 1881.
Les mer om saken i papiravisa tirsdag.

går ut i fra at Pcene nå er på vei til Romania......
PC-ane forsvann frå Bagn skule