560 elever har søkt seg inn på Valdres vidaregåande skule, viser tall fra Oppland fylkeskommune.

560 søkere på Valdres VGS

Det er 7 flere søkere på Valdres vidaregåande skule i år, sammenlignet med i fjor. Mest populært er idrettsfag.

Inntaket 2010 har følgende tidsplan:
1. mars:  Ordinær søknadsfrist
7. april:   Behandling i Yrkesopplæringsnemnda i Oppland
29. april: Vedtak om dimensjonering foretas av Fylkesopplæringssjefen
11. mai:  Orienteringssak i Fylkesutvalget om søkning, inntak og eventuelt vedtak om nedleggelse av utdanningsprogram i en region

Totalt er det 560 søkere i år, mot 553 i 2009. Flest har søkt seg på VG 1 og 2 Idrettsfag, i alt 91 elever.

Færrest søkere har fag som VG 2 Transport og logistikk og VG 3 Formgivning, med kun en søker på hver.

Se hele oversikten under:

søker
- Noen interessante trekk i søkermønsteret er blant annet at antall søkere til skoleplass fra grunnskolen er redusert med 65 fra 2009 på grunn av nedgang i ungdomskullet. Søkning til Design og håndverk fra grunnskolen er redusert med 1/3, mens søkning til Bygg- og anleggsteknikk fra grunnskolen har økt etter en stor nedgang i 2009, skriver inntaksleder Siri Halsan fra Oppland fylkeskommune i en pressemelding.


Nøkkelord:

Ingen kommentarer til denne artikkelen

Fra forsiden

Relaterte artikler

Mest lest


Mann funnet omkommet i Vang

Søndag ettermiddag ved 17-tida ble en mann funnet omkommet av politiet i Vang.


Se hvor mye tilskudd bøndene får

Lurer du på hvor mye tilskudd bøndene i din kommune får? Nå kan du søke i tilskuddslista og se hvem…


Beslagla hele 9 førerkort i Begnadalen

Fredag kveld hadde utrykningspolitiet ved E16 i Begnadalen en travel helgestart, for hele ni førerko…

Nyheter Nord-Aurdal

@nodeName

Trenger avlastningsfamilier

Nord-Aurdal kommunen etterlyser flere avlastningsfamilier til barn og ungdom.

 
Bildegalleri Kongeparet i Bagn

Kongeparet i Bagn

Kongeparet fikk blant annet se spelet om Vangen, med Gudbjørg Fønhus Stensrud som forteller, da de gjestet Bagn og Vangen onsdag formiddag. Alle foto: Marit Beate Kasin

Gallerier

Vis alle
Mottakelse på Nythun Høyfjellstue
Mottakelse på Nythun Høyfjellstue (25 bilder)
Kongebesøk Vaset
Kongebesøk Vaset (24 bilder)
Kongeparet på museet
Kongeparet på museet (27 bilder)
Kongebesøk ved Valdres Folkemuseum
Kongebesøk ved Valdres Folkemuseum (11 bilder)

Siste fra andre tema

Sør-Aurdal

F.v.:Catrine Hotvedt og Nils Harald Huset leder sine klasser, og Susanne K. Myhre er nr 2 i damekampen.

Valdriser i tet under NM Elg

Nils Harald Huset fra Hedalen leder NM til nå og samboer Catrine Hotvedt leder damekampen i NM Elg i Andebu.

Vestre Slidre

Sju Tine-meieri er alt vedtekne stengt dei neste åra, og minst ei handfull andre går ei usikker framtid i møte.

12 meierier kan bli lagt ned

Sju Tine-meieri er alt vedtekne stengt dei neste åra, og minst ei handfull andre går ei usikker framtid i møte, blant anna Fosheim i Valdres.

Øystre Slidre

For liten: Rogne barnehage må utvidast.

Vil ha Rogne, Tingvang og Beito barnehage

Øystre Slidre kommune har gjort ei utgreiing av framtidig barnehagestruktur, der dei går for tre kommunale barnehagar. Utgreiinga er lagt ut på høyring, med frist torsdag 19. august.

Vang

MANGE GRATULASJONER: – Jeg har fått mange gratulasjoner de siste dagene, og folk synes det er moro å ha fått en ny norgesmester i Valdres, sier Ole Kristian Fredriksen (18).  ARKIVFOTO: Vegard Storbråten Øye

Fersk norgesmester i torader

Ole Kristian Fredriksen (18) fra Ryfoss kom søndag hjem til Valdres som fersk norgesmester i torader for juniorer.