Lagde liv på marken

Valdresmarken er godt igang, og fredag kveld var A1 det store høydepunktet. Så langt er det solgt rundt 1250 billetter.

Folk flokket seg om scenen i god tid, og A1 skuffet ikke. Gutta laget god stemning med både kjente gamle sanger og låter som kommer på deres nye album til høsten. 

Ekstra stas var det nok for de få heldige fans som fikk lov til å møte gutta backstage. 

– Det er første gang vi får møte dem, kunne de stolte jentene, Ingeborg Fossnes (8) fra Langhus og Ingrid Rønningen (11) fra Gjøvik, fortelle. 

 

– Det har vært bra med besøk. Så langt har vi registrert rundt 1250, og det er bare billeterte tall. Jeg tror vi fort kan doble besøkstallet hvis vi regner med de som kommer før billettsalget starter, forteller Geir Frøsaker, daglig leder for Strandefjorden Events.

– Vi har så langt fått mange positive tilbakemeldinger på at folk koser seg på marken. De er fornøyd med teltene våre, og synes vi har fått til gode "gågater", sier Frøsaker.

 


Nøkkelord: Bygdepuls

1 kommentar til denne artikkelen

Dette rula! 

Erik - 12.07.2010 08:26

Skriv en kommentar:





For å komme videre må du akseptere vilkårene som gjelder for å skrive inn kommentarer.

Fra forsiden

Mest lest


Møte om gymsalen i Aurdal

Ordførar Inger Torun Klosbøle i Nord-Aurdal har teke initiativ til eit møte der «Frikar» og represen…


Gjør stor suksess med nettbutikk

Ryfoss-jenta Marie Stokkebryn driver nettbutikken Crazyshop.no med stor suksess.


Telefonfeil i tunnelen kan koste dyrt

Nesten ingen bruker tunnelenes nødtelefon ved trafikkuhell. Dermed tar det lenger tid å få stengt av…

Nyheter 

@nodeName

Bodde i Vang-demonstrerer i Syria

Ebaid Khalid bodde i Vang fra 2008 til 2011. Nå er han tilbake i Syria. Og demonstrerer mot president Bashar Alassad. På norsk!

 
Bildegalleri Ung i Valdres — «Footloose»

Ung i Valdres — «Footloose»

Valdres-ungdommen bød på en frisk og fargerik forestilling da «Footloose» sto på plakaten, som den tolvte Ung i Valdres-musikalen i rekken. Alle foto: Ingri Valen Egeland

Gallerier

Vis alle
Julegateåpning på Fagernes.
Julegateåpning på Fagernes (57 bilder)
Nyhende - Avslutning på Heggebø skule.
Nyhende - Avslutning på Heggebø skule (15 bilder)
Motorsykkelens dag Fagernes 2011.
Motorsykkelens dag Fagernes 2011 (11 bilder)
Fylkesmønstring UKM.
Fylkesmønstring UKM (18 bilder)

Siste fra andre tema

Nord-Aurdal

Nyopning: Bjørn Hovi og Vasana Meekhong har starta ny drift på Briskeby Café på Fagernes, som har vore stengt sidan før jul. FOTO: Tor Harald Skogheim

Briskeby Café har opna att

Nye drivarar har overteke drifta av Briskeby Café på Fagernes. Nyopninga var onsdag føremiddag, og gjestene fann snøgt vegen inn.

Sør-Aurdal

Dro av vegen: Vogntoget fra Romania havnet i grøfta på tørr asfalt. FOTO: Christoffer Rustebakke

Vogntog kjørte av vegen sør for Bagn

Tirsdag formiddag kjørte et vogntog av vegen cirka 4 kilometer sør for Bagn på E16. Etter det avisa Valdres ble fortalt var vogntoget fra Romania og sjåføren kom uskadd fra det.

Vestre Slidre

Tormod Ulven mottok pris fra fornyings- og administrasjonsminister Rigmor Aasrud.

Tormod Ulven fikk Coubertinprisen

Tormod Ulven fra Vestre Slidre er en ytterst talentfull ung mann. Det blir lagt merke til. Nå er han innehaver av Pierre de Coubertinprisen.

Øystre Slidre

Ready to go: Torgeir Dahle legger siste hånd på verket på Trollmobilen. FOTO: Trond Rogne

Klar for krusing

Trollrock gjør et aldri så lite markedsføringsstunt og har nå fått satt i stand sin helt egen Trollmobil, som de skal kjøre «land og strand» rundt med for å skape blest om rockefestivalen på Beitostølen.