- Vi mennesker har en egen evne til å glemme vonde opplevelser. Men jeg har måttet tvinge meg sjøl til å huske dem likevel. Det har vært en høyst ubehagelig affære, sier Margit Sandemo om arbeidet med selvbiografien til Dagbladet.
Sandemo understreker at denne gangen har fantasien tatt en pause.
- Denne gangen har jeg jo måttet holde meg til sannheten. Jeg er født lystløgner. Som barn fortalte jeg de mest forunderlige historier. Når jeg skulle skrive om mitt eget liv, har jeg gang på gang vært fristet til å hengi meg til fantasien. Men jeg lover at alt jeg har skrevet, er sant, sier Sandemo.
Les hele intervjuet her.
Ung i Valdres — «Footloose»
Valdres-ungdommen bød på en frisk og fargerik forestilling da «Footloose» sto på plakaten, som den tolvte Ung i Valdres-musikalen i rekken. Alle foto: Ingri Valen Egeland


Pussig at et av verdens rikeste land ikke har råd til å vedlikeholde vegnettet eller bygge noen skarve kilometer nyveg uten at borgerne skal punge ut med s
32 kroner og 64 kroner i bompenger