Ikke fornøyd: Solveig Rogstad er sterkt uenig i uttaket til sprinten og jaktstarten i OL.

Får ikke gå OL-sprint eller jaktstart

Solveig Rogstad får gå bare normalen individuelt i De olympiske leker i Vancouver. Den distansen går torsdag 18. februar.

– Jeg er ikke enig i uttaket som ble gjort med tanke på sprinten og jaktstarten, sier Solveig Rogstad, og sikter til at Gro Marit Istad Kristiansen fikk den fjerde plassen, på bekostning av valdresjenta. I tillegg går Liv Kjersti Eikeland, Ann Kristin Aafedt Flatland og Tora Berger.

– Jeg syntes argumentasjonen fra skiskytterledelsen var syltynn, kommenterer Solveig på telefon fra Silver Star i Canada.

På den annen side får Solveig nå konsentrere seg om ei individuell konkurranse, normalen over 15 kilometer. I tillegg kan det bli stafett, men det laget blir ikke tatt ut før etter normalen.

Nøkkelord: Skiskyting

Ingen kommentarer til denne artikkelen

Fra forsiden

Mest lest


Søraurdøl vant 31,7 millioner

En ung, heldig mann fra Sør-Aurdal vant den nest høgeste premien noensinne hos Norsk Tipping 3. mars…


- Mistenkelig adferd

I går kveld i 18.00-tiden ble det meldt inn flere observasjoner om mistenkelige personer til politie…


Avisa Valdres på (ski) sporet

De fikk seg en overraskelse, danskene i skiløypa, da Valdres-fotograf Trygve Lien kom kjørende i ski…

Sport 

@nodeName

Fotballtreninga snødde vekk - i Spania

Det ble ikke helt som de hadde tenkt seg, spillerne på Valdres FK, da de var klar for trening mandag rett nord for Barcelona i Spania. Snøen lavet ned, det blåste ufyselig kaldt og strømmen gikk.

 
Bildegalleri Øystre Slidre damelag

Øystre Slidre damelag

Gallerier

Vis alle
Sport - Valdres FK vant oppskriftsmessig
Sport - Valdres FK vant oppskriftsmessig (5 bilder)

Siste fra andre tema

Nord-Aurdal

Kvinnene feiret seg selv på Fagerlund hotell i kveld.

Kvinnedagen på Fagerlund

- Dette er dagen dagen når kvinner bør føle seg som damer, og få frokost i senga, en bukett roser og bli tatt med på restaurant.

Sør-Aurdal

Skummelt: Det oppsto en skummel situasjon da elgen tredde hodet inn gjennom sidevinduet.

Elg i sideruta på E16 ved Garthus

Elgen er pågående for tida. Tirsdag morgen stakk en helg hodet inn i bilen til en forbipasserende på E16 ved Garthus.

Øystre Slidre

Nødvendig: Gro Lundby (t.h.) og Birgit Bilstad i Øystre Slidre kommune framhever betydningen av gang- og sykkelveger i klimasammenheng. Arkivfoto: Bjørn Karsrud

Møte om klimaendringer

Hvordan tilpasser vi oss klimaet i dag, og hva betyr framtidige klimaendringer for Øystre Slidre? Møt forskere til dialog 18. mars.

Vang

Aukar: Ordførar Knut Haalien i Vang kan konstatere at skatteinntektene i Vang har ei pen utvikling.

Skattesvikt – men Vang og Øystre Slidre aukar

Fire valdreskommunar har nedgang i skatteinntektene i januar. Men i Vang strøymer pengane inn i kommunekassa. Også Øystre Slidre aukar skatteinngangen.