For andre hjemmekamp på rad tok ikke Valdres FK poeng hjemme på eget kunstgras på Blåbærmyra. Valdres FK fikk på ingen måte spillet til å flyte, og sjansestatistikken taler sitt; 10-4 til KFUM.
Ei keepertabbe av jubilanten Kai Erik Rundbråten etter tre spilte minutter gjorde at KFUM nok en gang kunne heve armene etter en seier over Valdres FK. Litt typisk for kampen var det Baja som ble syndebukken, etter et tilbakespill fra Vetle Gulowsen som valdreskeeperen ikke klarte å klarere. Kampens store spiller, Tor Øyvind Reinemo, kunne bare plassere ballen enkelt bak Rundbråten.
– I stedet for å tuppe ballen til innkast eller corner så prøvde jeg å drible. Det ble avgjørede for kampen i dag, sa en naturlig nok svært skuffet Baja til avisa Valdres rett etter at dommeren hadde blåst av kampen. For øvrig en dommer som hadde en dårlig dag på jobb på Blåbærmyra søndag.
Mange avgjørelser ble svært dårlig mottatt fra blant annet Drageberget, men supporterne kan spare seg å slenge så mye dritt som de gjorde søndag. Det tjener i hvert fall ikke valdresfotballen på.
I løpet av tre minutter fikk Srdjan Radovic to gule kort, og dermed marsjordre i det 77. minutt. Det førtste gule kortet var etter manges mening feilaktig idømt, og Morten Skjærstad måtte da gjøre en del forandringer fra linja etter at Valdres måtte spille med ti mann det siste kvarteret.
– Kampen ble annereledes enn jeg hadde forestilt meg på grunn av møkkamålet i starten. Vi ble jagende i nesten 90 minutter, noe jeg ikke var forberedt på. Vi ble tvunget høgt i banen og det ga KFUM mere rom, sa Morten Skjærstad etter kampslutt.
348 tilskuere så kampen.


Før reiste jeg bestandig på ferie i Norge, men etter disse Svindelstasjonene (eller bomstasjoner som nen kaller det ) vaks opp som paddehatter reiser jeg r
Reiseliv i nedoverbakke