Oda har dermed vunnet alle lengdekonkurransene hun har stilt opp i i junior-NM-sammenheng siden hun var 15 år. Fredag hoppet hun 5,95 meter, som var tre centimeter foran sølvvinner Inger Anne Frøysedal fra IK Tjalve.
– Kroppen kjentes all right ut, men jeg har ikke fått trent så mye lengde i det siste på grunn av en vond hæl. Derfor var det herlig å lykkes, sa Utsi Onstad etter triumfen.
Det så lenge ut til at søster Hedda Utsi Onstad (19) også skulle ta NM-medalje i lengde, i den yngste juniorklassen U20. Hun ledet med 5,33 meter etter to omganger, rykket ned på andreplass da Chiamaka Okparaebo fikk opp vinnerspranget på 5,52 i 3. omgang og havnet på den sure fjerdeplassen til slutt.
I sjette og siste omgang ble hun nemlig forbigått av sølvvinner Maria Elisabet Lavelle (5,34) og arrangørens egen Eline Breilid, som fikk samme resultat som Hedda, men med et bedre nest lengste sprang.


Pussig at et av verdens rikeste land ikke har råd til å vedlikeholde vegnettet eller bygge noen skarve kilometer nyveg uten at borgerne skal punge ut med s
32 kroner og 64 kroner i bompenger