NORD-AURDAL: Det er mye vind og fare for utfall av mobilnett og kommunikasjonsnett i Valdres fredag.

– For oss er det spesielt viktig å opprettholde muligheten for å kontakte legevakt og Valdres lokalmedisinske senter, skriver Martin Sæbu, kommunedirektør i Nord-Aurdal i en pressemelding.

Om det skulle være problemer med å ringe inn til legevakten, opplyser han at brannvesenet vil utplassere brannbiler som publikum kan oppsøke på Kiwi Aurdal, Amfi Valdres (Leira), Ulnes barnehage og Skrautvål barnehage.

– Brannbilene har direkte nødnettkommunikasjon til legevakt. Du kan også møte opp direkte på legevakt, skriver Sæbu.

Han legger til at han håper de slipper å ta i bruk denne planen, men at det er viktig at man kjenner til tiltakene før nettet eventuelt svikter.