BEITOSTØLEN: Nå forteller han til avisa at Unni Wilhelmsen har tatt et dypdykk i sin rikholdige skattkiste. Og at hun den 11. juni skal fremføre det hun kaller Unni spiller Unni.

– Hun lar gamle låter skinne på nytt når hun i vår og sommer gir eksklusive og unike konserter på utvalgte steder i Norge. Med seg har hun de dyktige musikerne Ronny Yttrehus og Reidar Opdal. Den kreative sangfuglen har i snart 25 år reist land og strand rundt i Norge med musikken sin, og med det etablert seg som en av våre mest betydningsfulle singer-songwriters. Med over 3000 konserter, åtte albumutgivelser og slagere som «Won’t Go Near You Again» og «Anything ‘Bout June», har Unni satt solide spor i de fleste nordmenns musikalske hjerter, sier Dalen.

Han lover at Beitostølen Live skal slippe store norske kanoner i nær fremtid, og at det bare er å glede seg.

Artister som er avslørt så langt: Åge & Sambandet, D.D.E., Bigbang, Janove, Postgirobygget, Admiral P, Cover Me – a tribute to Bruce Springsteen, Trond Svendsen & Tuxedo, The Rebels, Måndag. Med andre ord både nasjonale og lokale helter.