Det var klokka 18.50 at politiet fikk melding om at en bil hadde kjørt ut i Strandefjorden bak Shell på Fagernes. Det ble varslet full utrykning ettersom det var uklart om det var folk i bilen.
Trippelvarsling
Da avisa Valdres kom til stedet i 19.30-tida var både politiet, ambulanse og brannvesen på stedet.
– Vi har fått kontakt med bileier, som bekrefter at bilen har rullet uti vatnet. Vi er så sikre som vi kan være på at det ikke er folk i bilen, men vi har rekvirert dykkere fra Gjøvik. De er på veg og vil gå ned for å sjekke, slik at vi er hundre prosent sikre, sier politibetjent Pål Skjønhaug til avisa Valdres.
Vitne så bilen
Det var et vitne som hadde sett bilen rulle uti vatnet og synke ned, som hadde meldt ifra.
– Det ble satt i gang en redningsaksjon med trippelvarsling. Brannvesenet kom raskt på stedet og satte i gang med søk. De har en del vannredningsutstyr, men har ikke dykkere her. De er rekvirert fra Gjøvik. Men de har søkt med undervannskamera, sier Skjønhaug videre.
Kommentarer til denne saken