Leira: «Vi har en pågående høgspentfeil fra Leira og utover mot Kalplassen. Montører er på veg», skrev Valdres Energi Nett på Facebook i 17-tida lørdag.
Litt seinere skrev de at de «har funnet «synderen» opp mot Skaveldbygda. Takket være god observasjon fra kunde i nærheten fant vi den raskt», men dette var ikke det eneste treet, for «et enda større tre lenger ned har lagt seg godt til rette over alle trådene».
De avslutter med følgende: «Det viser seg at noe av linja er ødelagt og må repareres. Dette vil da ta ei stund. Vi foretar mer seksjonering, slik at en god del kan få strømmen tilbake om en halvtimes tid. De som fortsatt blir uten strøm blir varsla med SMS.»
Senere så kom strømmen tilbake:
"Da er feilen i Skaveldbygda reparert og alle skal ha fått strømmen tilbake. God lørdagskveld til alle (med strøm), skriver Valdres Energi Nett.
